Bolí vás zub? Zubní pohotovost České Budějovice vám pomůže!

Zubní Pohotovost České Budějovice

Bolest zubů: Co dělat?

Bolest zubů dokáže pořádně znepříjemnit život. Pokud vás chytne taková bolest, že nemůžete vydržet do další návštěvy vašeho zubaře, je tu pro vás zubní pohotovost. V Českých Budějovicích a okolí najdete zubní pohotovost, která vám poskytne akutní ošetření bolesti zubů. Na zubní pohotovost se obraťte v případě, že vás trápí: Silná, pulzující bolest zubu, která se zhoršuje při kousání nebo tlaku. Otok dásně v okolí bolestivého zubu. Citlivost zubu na teplé, studené nebo sladké. Nepříjemný zápach z úst nebo pachuť v ústech. Zubní pohotovost České Budějovice vám poskytne první pomoc při bolestech zubů a v případě potřeby vás objedná na další ošetření k vašemu zubaři. Nepodceňujte bolest zubů a vyhledejte pomoc včas.

Zubní pohotovost: Rychlá pomoc

Bolest zubů si nevybírá čas ani místo. Může vás zaskočit uprostřed noci, o víkendu nebo na dovolené. V Českých Budějovicích a okolí existuje zubní pohotovost, která je připravena pomoci pacientům s akutními zubními problémy.

Zubní pohotovost v Českých Budějovicích zajišťuje péči o pacienty s bolestí zubů, otokem, krvácením nebo jinými neodkladnými stavy. Službu konají zkušení zubní lékaři, kteří jsou vybaveni moderní technikou. Díky tomu je možné provést potřebné zákroky a ulevit od bolesti.

Informace o provozní době zubní pohotovosti v Českých Budějovicích najdete na webových stránkách města nebo na telefonním čísle 112. V případě, že se nemůžete dovolat, je možné vyhledat nejbližší zubní pohotovost v jiném městě.

Nepodceňujte bolest zubů a v případě potřeby vyhledejte zubní pohotovost. Včasná návštěva zubního lékaře může předejít komplikacím a urychlit proces hojení.

Adresa a otevírací doba

Zubní pohotovost v Českých Budějovicích zajišťuje péči o pacienty s akutními zubními problémy mimo běžnou ordinační dobu praktických zubních lékařů. Naleznete ji v areálu Nemocnice České Budějovice, a.s., na adrese Boženy Němcové 545/5, 370 01 České Budějovice. Ordinační hodiny zubní pohotovosti se liší v pracovní dny a o víkendech a svátcích. V pracovní dny je pohotovost k dispozici od 18:00 do 22:00 hodin. O víkendech a státních svátcích je zubní pohotovost v Českých Budějovicích otevřena od 8:00 do 12:00 hodin. Doporučujeme ověřit si aktuální ordinační dobu na webových stránkách nemocnice nebo telefonicky, jelikož se může měnit.

Jak se na pohotovost dostat?

V Českých Budějovicích bohužel neexistuje specializovaná zubní pohotovost fungující nonstop. Pokud vás přepadne silná bolest zubů mimo ordinační hodiny vašeho zubaře, máte několik možností. V první řadě je vhodné kontaktovat telefonicky vašeho stomatologa, jelikož někteří disponují službou pro akutní případy i mimo běžnou pracovní dobu. Další možností je vyhledat zubní pohotovost v okolních městech, například v Táboře či Písku. Informace o dostupných zubních pohotovostech v Jihočeském kraji naleznete na webových stránkách VZP či na krajských webech. Nezapomeňte, že služby zubní pohotovosti jsou určeny pouze pro akutní případy, které nelze odložit na běžnou ordinační dobu.

Vlastnost Popis
Význam fráze Zubní pohotovost v Českých Budějovicích

Co si vzít s sebou?

Pamatujte, že zubní pohotovost je určena pro akutní případy, které nesnesou odkladu. Pokud máte neakutní problém, objednejte se raději k vašemu zubnímu lékaři.

Bolest zubů je jako nevítaný host, který se vždycky objeví v tu nejnevhodnější dobu. Naštěstí je tu zubní pohotovost, která nás od bolesti dokáže rychle zbavit.

Eliška Nováková

Ceník služeb na pohotovosti

Ceny za ošetření na zubní pohotovosti se liší v závislosti na druhu zákroku, denní době a také na konkrétní pohotovosti. V Českých Budějovicích se ceny pohybují v určitém rozmezí, ale pro přesnou informaci je vždy nejlepší kontaktovat přímo vybranou zubní pohotovost. Obecně platí, že za běžnou prohlídku a konzultaci na zubní pohotovosti zaplatíte v Českých Budějovicích od 500 Kč výše. Cena se odvíjí od složitosti problému a může se lišit. V případě nutnosti rentgenového snímku si připravte zhruba 500 Kč a více. Za jednoduchou extrakci zubu (trhání zubu) na pohotovosti zaplatíte od 1000 Kč výše. Cena se odvíjí od složitosti extrakce. Ošetření zánětu zubního kanálku (endodoncie) na pohotovosti začíná na ceně zhruba 1500 Kč. Cena se odvíjí od složitosti ošetření. Pamatujte, že se jedná pouze o orientační ceny a skutečná cena se může lišit. Vždy se informujte o ceně ošetření předem na vybrané zubní pohotovosti.

Tipy pro zdravé zuby

Zubní pohotovost České Budějovice je tu pro vás v případě akutních bolestí, ale prevence je vždy lepší než léčba. Pravidelná péče o zuby vám pomůže vyhnout se nepříjemným návštěvám zubní pohotovosti. Dvakrát denně si čistěte zuby měkkým kartáčkem a zubní pastou s fluoridem, nezapomínejte ani na čištění mezizubních prostor zubní nití nebo mezizubním kartáčkem. Strava hraje důležitou roli ve zdraví vašich zubů. Omezte sladké nápoje a potraviny, které poškozují zubní sklovinu. Naopak zařaďte do jídelníčku více ovoce, zeleniny a mléčných výrobků, které jsou bohaté na vitamíny a minerály důležité pro zdravé zuby a dásně. Pravidelné prohlídky u vašeho zubního lékaře jsou klíčové pro včasné odhalení a řešení problémů. Neodkládejte návštěvu zubaře, i když vás nic nebolí. Preventivní prohlídky by měly probíhat alespoň dvakrát ročně. V případě jakýchkoli obtíží, jako je bolest zubů, krvácení dásní nebo otok, neváhejte kontaktovat zubní pohotovost České Budějovice.

Publikováno: 08. 07. 2024

Kategorie: zdraví

Autor: Dominika Zděňková

Tagy: zubní pohotovost české budějovice | zubní pohotovost