Tipsport aréna: Nová sportovní oáza pro fanoušky i sportovce

Tipsport Aréna

Vítejte v Tipsport aréně - moderní sportovní hale, která je neodmyslitelnou součástí sportovního dění v našem městě. Tato multifunkční aréna slouží nejen k pořádání sportovních akcí, ale také koncertů a různých kulturních událostí. Vstupte s námi do světa zábavy a adrenalinu, který nabízí Tipsport aréna!

Historie Tipsport arény

Historie Tipsport arény

Tipsport aréna je moderní sportovní hala v Ostravě, která byla otevřena v roce 1986 pod názvem ČEZ Aréna. V průběhu let prošla několika změnami jména, ale stále se jedná o jedno z nejvýznamnějších míst pro konání sportovních akcí v České republice.

V roce 2005 prošla aréna rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací a současně získala nový název - Sazka Arena. Tento název však vydržel pouze pár let, protože v roce 2011 získalo právo na sponzoring společnost Tipsport a aréna tak získala svůj aktuální název.

Tipsport aréna je dnes domovem hokejových klubů HC Verva Litvínov a HC Oceláři Třinec. Kromě hokeje se zde konají také různé kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení či módní přehlídky.

Dnes je Tipsport aréna nejen jedním z nejmodernějších sportovišť v Evropě, ale také symbolem inovace a úspěchu českého sportu i kultury.

Architektura a kapacita

Architektura a kapacita jsou klíčové prvky Tipsport arény, moderní sportovní haly plné zážitků. Toto architektonické dílo zaujme každého návštěvníka svými inovativními designovými prvky a dokonalou funkcionalitou. Kapacita Tipsport arény dosahuje až 13 000 míst k sezení, což z ní činí nejen jednu z největších hal v Evropě, ale také ideální místo pro pořádání různých kulturních i sportovních akcí ve velkém stylu.

Významné sportovní akce a události v Tipsport aréně

V Tipsport aréně se pravidelně konají významné sportovní akce a události, které přitahují pozornost fanoušků z celého světa. Díky moderním technologiím a prvotřídním vybavením je tato sportovní hala ideálním místem pro uspořádání mezinárodních soutěží.

Mezi nejvýznamnější akce, které se v Tipsport aréně konají, patří například hokejové zápasy extraligy či reprezentační utkání. Kromě toho se zde pravidelně pořádají také tenisové turnaje, basketbalové zápasy a další sportovní události.

Díky své kapacitě a technickým možnostem si Tipsport aréna vysloužila pověst nejen jako vynikající sportovní hala, ale také jako ideální prostor pro kulturní akce a společenské události. Každoročně se tady konají koncerty světových hvězd i kulturní festivaly.

Tipsport aréna je tedy opravdu univerzálním centrem zábavy a sportu, které nelze přehlédnout.

Vybavení a služby pro návštěvníky

Vítejte v Tipsport aréně! Naše sportovní hala nabízí nejen jedinečné zážitky při sledování sportovních utkání, ale také širokou paletu vybavení a služeb pro naše návštěvníky. Nechte se inspirovat a objevte, co všechno můžete u nás zažít.

Pro vaše pohodlí jsme vybavili halu moderním systémem klimatizace, který zajistí stálou teplotu během celého ročního období. V areálu najdete i velkou restauraci s bohatým gastronomickým výběrem, kde si můžete pochutnat na různých pokrmech a osvěžujících nápojích.

Pokud máte rádi adrenalin, rádi byste si procvičili své dovednosti nebo jste jen zvědaví na nové zážitky, doporučujeme navštívit naši multifunkční venkovní plochu. Zde najdete trampolíny, lezeckou stěnu, skate park a další sportoviště pro dospělé i děti.

Návštěvníkům jsou samozřejmostí plně bezbariérové podmínky, pohodlné sedačky s dostatečným prostorem mezi řadami a možnost využití parkovacích míst v bezprostřední blízkosti haly.

V Tipsport aréně se snažíme zajistit maximální komfort pro naše návštěvníky, proto neváhejte a vydejte se k nám na nezapomenutelný zážitek plný sportu, adrenalinu a zábavy!

Další využití Tipsport arény

Tipsport aréna je nejen sportovní halou, ale také ideálním místem pro další využití. Díky svým prostorným a moderně vybaveným prostorům může být tipsport aréna použita jako konferenční centrum pro velké mezinárodní akce, hudební festivaly nebo kulturní akce. Vybavení arény je navíc plně přizpůsobitelné potřebám každého konkrétního typu události a nabídne skvělý zážitek účastníkům. Pokud tedy hledáte důstojné a kompletně zařízené místo pro vaši následující akci, tipsport aréna je bezesporu tou pravou volbou.

Ekologické aspekty a udržitelnost

Ekologické aspekty a udržitelnost

Tipsport aréna, sportovní hala v Praze, je nejen místem sportovních akcí a kulturních událostí, ale také se zde klade důraz na ekologické aspekty a udržitelnost.

Hlavním cílem Tipsport arény je minimalizovat dopad na životní prostředí. Proto jsou v areálu instalovány solární panely, které slouží k výrobě energie pro provoz haly. Dále jsou využívány energeticky úsporné osvětlovací systémy a moderní technologie pro kontrolu spotřeby elektřiny.

Tipsport aréna také efektivně zpracovává odpady - recyklace papíru, plastů i skla je standardem. Vstupenky jsou digitální a tím se minimalizuje papírový odpad.

Smyslem je postavit na nohy moderní a udržitelnou krajinu s ohledem na přispívání k ochraně před znečištěním vzduchu i okolního prostředí.

V Tipsport aréně si návštěvníc dostanou dobrý pocit ze správnosti rozhodnutých kroku vedoucím směrem ke snižování negativního vlivu lidských činností na životní prostředí.

Závěr: Tipsport aréna - největší sportovní hala v České republice a místo, kde se ožívají sportovní sny.

Publikováno: 29. 06. 2023

Kategorie: sport a fitness

Autor: Jolana Kinská

Tagy: tipsport aréna | sportovní hala